شرکت ترکیه ای لاسا تقریبا ۴۲ سال است که مشغول به فعالیت می باشد. این برند شعار خود را “The Intelligence Choice” به معنای ” انتخاب هوشمندانه ” قرار داده است.
برند لاسا توسط شرکت بریجستون ژاپن و هلدینگ سابانچی ترکیه به منظور صادرات لاستیک‌های بریجستون به کشورهایی که امکان صادرات مستقیم این برند ژاپنی را ندارند، در ترکیه راه‌اندازی شده و برند دوم بریجستون محسوب می‌شود. تکنولوژی این برند به طور کامل برای بریجستون بوده و این شرکت همچنین مالک بخشی از این برند است. لاسا در حال حاضر در بخش خودروهای سواری، تجاری، وانت و کامیونت، راهسازی، کشاورزی و صنعتی فعال است و واردات دارد.
شرکت ایران لاسا در سال ۱۳۹۷ و در اوج کاهش واردات لاستیک به کشور و احساس نیاز بازار لاستیک کشور ، تصمیم به عرضه ی برند لاسا به صورت انحصاری در کشور گرفت. این شرکت در صدد تامین کلیه سایزهای مورد نیاز بازار کشور میباشد و در حال حاضر قادر به عرضه ی کلیه سایزها و انواع لاستیک در کشور میباشد .
شرکت ایران لاسا باتوجه به رفاه حال مشتریان و دسترسی آسان به این برند خود تصمیم به راه اندازی این سایت گرفته است.

1974

شرکت سابانجی در سال 1974 توسط گروه سابانجی تاسیس گردید طی قرارداد مشارکت بین سابانجی و بریجستون نام شرکت ادغام و به بریسا Brisa  تغییر کرد.

2001

ترکیه از جمله کشورهای همسایه مطرح در زمینه تولید تایر می باشد. برند لاسا توسط شرکت بریجستون ژاپن و هلدینگ سابانجی ترکیه به منظور صادرات لاستیک‌های بریجستون به کشورهایی که امکان صادرات مستقیم برند ژاپنی بریجستون  را ندارند، در ترکیه راه‌اندازی شده و برند دوم بریجستون محسوب می‌شود. تکنولوژی این برند به طور کامل برای بریجستون بوده و همچنین این شرکت مالک بخشی از این برند است.

2007

لاستیک لاسا با شعار انتخاب هوشمندانه “”The Intelligence Choice بیش از ۴۲ سال است که فعالیت خود را آغاز نموده و تا کنون مدل های متعددی از لاستیک را تولید و روانه بازار کرده و توانسته فروش بالایی را به نام خود ثبت کند و به بیش از 70 کشور دنیا صادرات انجام میدهد. نزدیکی ایران و ترکیه باعث شده قیمت این محصول با تایرسازان داخلی و کره‌ای قابل رقابت باشد.

2015

در کارخانه بریسا مهندسین ماهر ژاپنی و ترک قالبهای بریجستون و لاسا را ساخته و لاسا و بریجستون از یک تکنولوژی برای تولید لاستیک استفاده می کنند و با بازدید از خط تولید لاسا خواهید دید که از این خط تولید یک حلقه تایر با کیفیت لاسا و یک حلقه تایر بریجستون خارج می‌شود.